Finské dřevostavby - bydlení pro každého

Trend posledních let je dán návratem k tradičním materiálům. Ve stavebnictví se opět sází na dřevo, a tom svědčí i zvýšený zájem o finské dřevostavby na klíč.  Dřevo je a byl vždy tradiční materiál, v posledních letech u nás neprávem opomíjený. Ale díky novým trendům a moderním přístupům k jeho zpracování se opět objevuje zájem o dřevostavby různých provedení, co se konstrukce domů týče.

Ecoholzhaus nabízí několik řad rodinných dřevostaveb na klíč. Jedná se o finské dřevostavby, jejichž konstrukce je zhotovena ze dřeva severské borovice. Tento materiál je naprosto ojedinělý vzhledem k jeho vlastnosti, schopnosti pohlcovat oxid uhelnatý. Tím se stává i samotná stavba přínosem pro ekologické stavitelství. Dříve dávali přednost dřevěným domům většinou milovníci přírodního života, stavěly se pouze v lesních oblastech anebo jako napodobeniny starších domů. 

Dnes ale různé firmy nabízí moderní finské dřevostavby na klíč, které jsou vlastně stavebnicí. Na místo určení pak kamiony přivezou hotový dům, pouze rozložený na jednotlivé komponenty. Finské dřevostavby potom smontují zaměstnanci stavební firmy, v našem případě Ecoholzhaus, za několik týdnů na zhotovenou základovou desku a můžete okamžitě bydlet.

Právě vzhledem k modernizaci při výrobě finské dřevostavby se tato možnost bydlení stále více prosazuje i u dříve konzervativních zastánců cihel, tvárnic a betonu. Dnes si již každý spočítá skutečné náklady na stavbu a také na její provoz. Je potom překvapen, že dřevostavby mají menší náklady na topení, jsou dokonale odhlučněné a také se doporučují pro bydlení lidí s různými alergiemi.

Dřevostavby na klíč dnes můžeme je najít prakticky na každém kroku, některé z nich ani nejdou rozeznat od zděných domů, jiné poznáme již na první pohled. To platí hlavně pro srubové dřevostavby nebo klasické hrázděné domy. Pravdou je, že finské dřevostavby na klíč nejdou přehlédnout, ale to je jen dobře, není totiž důvod, aby se moderní dřevostavba maskovala jako zděný dům. Finské dřevostavby totiž vypovídají o jeho majiteli jako o moderním člověku se vztahem k přírodě a o jeho ekologickém myšlení.

Ecoholzhaus nabízí velkou škálu základních variant dřevostaveb, je jen na klientovi, jakou si zvolí. A co je důležité, každá stavba je originál, protože se dá s plány dřevostavby pracovat podle zákazníka a také podle polohy a velikosti stavebního pozemku.