Finské dřevostavby a jejich typy

Mezi základní typy patří srubové finské dřevostavby. Jsou vyrobeny převážně z borovice severského typu, která roste v ekologicky čistém prostředí. I některé další části domu jsou vyrobeny ze dřeva. Dřevo je ideální materiál, který se používal ke stavbě domů po celá staletí. Nyní se tedy k němu opět stavbaři – truhláři, tesaři vrací. A to je dobré, protože jeden finské dřevostavby dokážou vstřebat poměrně velkou část oxidu uhelnatého, který přemění zpět na kyslík.

Na našem trhu je několik firem, které se výrobou dřevostavby na klíč zabývají již několik let. Ecoholzhaus je firma, která na finské dřevostavby vsadil a udělal dobře, protože tyto stavby se stávají opět oblíbeným produktem u široké veřejnosti. Nejen pro materiál, ale také vzhledem k vlastnostem, které dřevo má. Izolační vlastnosti dřeva podpořené kvalitním zateplením zajistí u finské dřevostavby minimální náklady v zimním období. V létě zase stavba udržuje optimální vlhkost, což je vhodné právě pro alergiky.

Velmi oblíbené jsou finské dřevostavby – srubové vily. Představují klasické finské stavby, zpracované moderní technologií a velmi odolné povětrnostním vlivům. Tyto dřevostavby na klíč si samozřejmě každý zákazník může nechat vyrobit podle svých požadavků a představ. Jen je potřebné vše pečlivě konzultovat s výrobcem či dodavatelem, vzhledem k faktu, že tato dřevostavba na klíč je více generační-dlouhodobě obyvatelná. Může stát a sloužit i desítky  - stovky let svému účelu, pokud se její údržbě věnuje pečlivá pozornost.

Milovníkům nábřeží a vodních hladin se zase může zalíbit pobřežní kolekce zahrnující v sobě několik typů finské dřevostavby. Dřevostavby z pobřežní kolekce využívají zvláštní rohovou techniku, díky které je možné využívat mnohoúhlý design a věžovité tvary. Tyto finské dřevostavby se budují pro snadné bydlení. Jejich majitelem se může stát každý moderní člověk, plnící si svůj sen o bydlení na pláži či pobřeží. Tyto dřevostavby působí velmi milým dojmem, hýří barvami a sálá z nich pozitivní energie.

Velmi zajímavě působí i finské dřevostavby z přírodní kolekce. Domy mají velké prostorné pokoje, terasy okolo domu a působí svými tvary velmi pozitivně. Jsou také navrženy tak, aby dobře zapadly do volné přírody nenásilnou formou. Bydlení v nich přivítají milovníci prostoru, přírody a volného výhledu do okolní krajiny.

Ecoholzhaus samozřejmě disponuje daleko širší nabídkou, ve které jsou i další dřevostavby. Jejich nabídka je opravdu velmi obsáhlá, nejlépe je navštívit firmu osobě a vše si prohlédnout i podrobným výkladem zainteresovaných pracovníků.